Kredyty konsolidacyjne - Profit Doradcy Kredytowi

Idź do spisu treści

Menu główne

Kredyty konsolidacyjne

Kredyty

Ideą kredytu konsolidacyjnego jest zmniejszenie miesięcznych rat kredytowych. Konsolidacja polega na zamianie kilku spłacanych jednocześnie kredytów konsumpcyjnych, w jeden zabezpieczony hipotecznie. Skonsolidować można kredyty gotówkowe, zadłużenie na karcie kredytowej, kredyt samochodowy, a nawet limit kredytowy w rachunku osobistym.

Przekształcenie wszystkich zobowiązań w kredyt konsolidacyjny po pierwsze obniży wysokość płaconych rat. Dzieje się tak nie tylko z powodu niższego oprocentowania, ale również dzięki możliwości rozłożenia spłaty nawet na 30 lat. Tymczasem kredyty gotówkowe i samochodowe z reguły można zaciągać maksymalnie na 8 lat. Trzeba jednak pamiętać, że im dłużej spłacamy kredyt i w ten sposób zwiększamy płynność domowego budżetu, oddajemy bankom więcej odsetek – całkowity koszt kredytu rośnie.

Zobowiązania konsumpcyjne (kredyty gotówkowe, zadłużenie na kartach kredytowych) można skonsolidować również wtedy, kiedy posiadamy nieruchomość nie obciążoną hipoteką – można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny bez elementu refinansowania. Wówczas jednak warunki finansowe będą mniej atrakcyjne – banki gotowe są bowiem udzielić kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę z reguły na 60 proc. LTV. W tym przypadku również maksymalny okres kredytowania będzie krótszy. Konsolidując kredyty z udziałem refinansowania można uzyskać kredyt nawet 30 lat.8-12
12-16
16-20

91 820 18 18

Profit Doradcy KredytowiLicznik wizyt na stronę
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego